Mieli skaitytojai, jūsų dėka gimė mintis pirmadienius skirti verslo temai. Praeitą penktadienį gavau labai daug, kuo įvariausių klausimų apie verslo pradžią, vystymą ir kitus su juo susijusius aspektus, į kuriuos atsakymai matau, kad galėtų būti naudingi ne tik jums, bet ir nedrįstantiems kreiptis  taigi, nuo šiandien kiekvieną pirmadienį atsakysiu į klausimą ar kelis – dalinsiuos savo patirtimi, išvadomis ir žiniomis. Nepamirškite, kad man tik 30 metų, įgyvendinau tik 2 verslus ir šioje srityje negali būti baigtinio proceso. Kiekviena diena atneša naujų iššūkių ir galimybių mokytis bei tobulėti, ką ir noriu daryti kartu su jumis! Tikėtina, kad skaitydami mano įrašus, kai kurių klaidų išvengsite ir jūsų starto taškas bus keliais žingsniais arčiau tikslo 

Taigi, pradėsiu nuo klausimo: “KOKIOS ĮTAKOS VERSLO SĖKMEI TURI ASMENINĖS ŽMOGAUS SAVYBĖS?” 

Mano atsakymas: MILŽINIŠKOS.

Pirmiausia, esu įsitikinusi, kad nuosavas verslas yra viena įdomiausių, bet ir daugiausia iššūkių atnešančių savirealizacijos formų. Tai sritis, kurioje gali, o kartais ir privalai atskleisti savo kūrybiškumą, gebėjimą planuoti, strateguoti, nurodyti kryptį, būti savo komandos lyderiu plačiąja prasme, o svarbiausia – gebėti ne tik džiaugtis pasiekimais, bet ir prisiimti ATSAKOMYBĘ už savo veiksmus, savo idėjas ir klaidas bei KIEKVIENO savo komandos nario klaidas. Norėti ir gebėti spręsti sudėtingas situacijas, kurių kelyje tikrai pasitaikys. Visgi turėti stiprybės susitelkti į tai, kas gera, su kokiu tikslu daroma nuo pirmos akimirkos ir kokiomis vertybėmis paremta.

APIE VERTYBES IR KITAS DEDAMĄSIAS

Didieji lyderystės ir verslumo mokytojai, daugiausia pasiekę pasaulio verslininkai bene nuolat kartoja, jog vienas didžiausių akstinų būsimam verslininkui yra alkis ir drąsa.

ALKIS, nes kai nieko neturi arba beprotiškai kažko nori, visuomet randi būdą to pasiekti. Ir net jei pradžia būna sunki, tikslas neleidžia pasiduodi, pamesti kelio dėl takelio – tu puikiai žinai vardan ko visa tai darai.

DRĄSA? O, taip. Kuo toliau, tuo dažniau įsitikinu, jog drąsos reikia turėti išties nemažai. Juk ne kiekvienas išdrįsta išeiti iš komforto zonos, mesti gerai apmokamą darbą ir eiti į neužtikrintą nežinomybę.

Nežinomybėje daug baimės, nes begalės dalykų negalime sau įvardyti, tačiau turime suprasti, kad veikloje, už kurią prisiimame atsakomybę, reikia turėti drąsos ne tik daryti, bet ir klysti, o suklydus, nepasiduoti silpnumo akimirkai. Kaip rašė Mary Anne Radmacher: “Drąsa ne visuomet riaumoja. Kartais dienai baigiantis ji tyliai balsu taria: Rytoj bandysiu dar kartą”.Tiesa, šiuo metu yra kur kas daugiau drąsiu žmonių negu jų buvo mano tėvų jaunystėje, kur viskas buvo labai aiškiai sustyguota ir iš anksto pačios valstybės suplanuota – baigi mokslus, gauni garantuota darbą su garantuota alga ir dirbi dažniausiai ten pat visą gyvenimą. Tokia santvarka buvo labai komfortabili, visi jautėsi saugiai ir retas bandė kažką keisti.

Visgi mes gyvename kitame laikotarpyje, kuriame grįžta šiuolaikiškesnę formą įgavę amatai. Jų imasi net nepilnamečiai, turintys aiškią viziją, ką ir dėl ko nori padaryti! Ir žinote kodėl jiems pavyksta? Ne dėl to, kad vienų talentas yra didesnis už kitų. Dėl to, kad jie su savo talentu labai daug DIRBA.

Man labai patiko išgirsta sąvoka “HARDWORKING TALENT”. Apie jį jau prieš daug metų kalbėjo mano vyras Tadas, kuris šokti pradėjo kur kas vėliau negu kolegos, visada save laikė mažiau talentingu už kitus, bet tai jo nesustabdė nuo sunkaus darbo, kurio dėka jis tapo daugkartiniu Pasaulio ir Europos sportinių šokių čempionu.
Kai žinai savo tikslą, tavo asmeninės vertybės yra išgrynintos ir žinai vardan ko imiesi vienos ar kitos veiklos, imtis verslo neturi būti baisu. Be to, kai supranti, jog ši veikla eina iš širdies, jauti, kad skiri jai visą savo laiką, neskaičiuodamas valandų – tai irgi gan stiprus ženklas.

Kaip pasakė Aristotelis: “Mūsų PAŠAUKIMAS yra ten, kur susikerta mūsų talentai ir pasaulio poreikiai”. Tad kai pajausite, kad tai yra pašaukimas, vardan kurio esatę pasiryžę pakeisti savo gyvenimą, laikykitės jo stipriai ir pasiruoškite įveikti ne vieną amerikietiškąjį kalnelį 

Su šilčiausiais linkėjimais,

Jūsų Liu

Gabija Monika Vainiute foto