Pastaruoju metu atsirado be proto daug specialistų ir pseudospecialistų, dalinančių patarimus dėl galimybių praturtėti, pradėti pelningą verslą ir netgi žadančių, jog tai padaryti įmanoma vien dirbant Instagram platformoje. Faktas, kad tokių pavyzdžių yra daug ir šiuo metu ten išties labai geros galimybės monetizuoti kuriamą turinį, visgi man išties kliūna tas momentas, jog atsiranda teigiančių, jog BET KAS ir BET KĄ gali per ten pardavinėti nedarydamas nieko kito.. Žinot, man labai patiko kažkada Marijos Palaikytės išsakyta mintis apie tik pradėjusius siūti rūbus ir jau besivadinančius dizaineriais žmones – kad kartais sveika pasiauginti savikritikos geną ir objektyviai vertinti savo galimybes. Taip mano akimis žiūrint, yra ir su socialiniais tinklais. Ne kiekvienas nori būti aktyvus juose, ne kiekvienam tinka/patinka daug laiko ir energijos skirti nuolatiniam bei super greitam, betarpiškam bendravimui su auditorija ir t.t. Galų gale ne kiekvienos prekės pirkėjas jos ieško instagrame ir ne kiekvieno ieškomas tikslinis klientas skiria savo dėmesį šiems kanalams. 

Šiomis mintimis dalinuosi grynai iš patirties, nes su manimi dirba itin skirtingų sričių verslininkai, kurių komunikacijos kanalų prioritetas dažnai tikrai nėra socialiniai tinklai. Kodėl? Todėl, kad analizuojame jų tikslinius klientus bei pastarųjų ne tik demografinius, bet ir psichografinius duomenis. Taip pat daug dėmesio skiriame pačių įmonių tikslams, kurie irgi smarkiai apsprendžia komunikacijos kryptį. Na, pvz. vienas klientas yra statybinių medžiagų tiekėjas. Taip, galima stengtis kurti įdomų, vertingą turinį apie statybines medžiagas socialiniuose tinkluose, tačiau jo paties praktika rodo, jog tai neveikia arba rezultatai neatperka įdedamų pastangų. Kur tokių prekių ieškote Jūs? Ar tikrai Facebook’e arba Instagram’e?

Kitas pavyzdys – metalo laužo supirkimo įmonė, kurios vienas pelningiausių klientų yra 60-ties metų senjoras, tvarkantis savo sodo garažą ir priduodantis nereikalingus rakandus. Ar jo irgi pirmiausia patartumėte ieškoti socialiniuose tinkluose? 😉 O interjero dizanerei, kuriai puikiai sekasi pristatyti savo paslaugas per soc.tinklus, tačiau ji nori pasiekti mokesnį klientą, kuriam galėtų sukurti visiškai svajonių interjerą ir padidinti žinomumą bei matomumą žiniasklaidos leidiniuose ir salonuose, kuriuose atitinkami žmonės lankosi bei perka? Na, ir dar modulinių namų statytojai, turintys didžiulę darbo patirtį bei skiriantis savo produktą ne mažiausias pajamas turintiems pirkėjams?

Šiandien kalbu ne apie socialinių tinklų netinkamumą komunikacijai, tačiau apie platesnį komunikacijos suvokimą. Labiausiai pasiteisina tos strategijos, kuriose atsižvelgiama į įmonės tikslus, į tikslinės auditorijos specifiką bei skirtingų kanalų integraciją, kad įmanoma būtų pasiekti maksimalios naudos. Aplink vienas prekes/paslaugas reikia kurti emocijas, o kitos turi būti matomos, praktiškos ir greitai maksimaliai prieinamos, todėl joms reikia mokamos reklamos ir užsakyti jos kuo daugiau.

Be to, komunikacija nesibaigia ten, kur sutinkate savo tikslinį klientą ir įtikinate jį įsigyti Jūsų produktą. Ji apima ir lūkesčių valdymą. Svarbu ne tik gauti, bet ir tinkamai aptarnauti užsakovą, kad jo įsivaizduojama patirtis atitiktų realiai gautą. Šioje vietoje atsiranda procesų valdymo klausimas, komandos paruošimo klausimas ir eilė kitų.

Ar pritariate šioms mintims? Ar norėtumėte padiskutuoti plačiau? Kviečiu rašyti komentarų lauke arba prisijungti prie mano ir verslo vystymo trenerio Lino Stalnionio interaktyvių dirbtuvių “KAIP SUKURTI NAUJŲ KLIENTŲ PRITRAUKIMO SISTEMĄ?”, kurios vyks jau birželio 19 d., 15-17:30 val., online formatu! Daugiau apie jas: https://bit.ly/3fp64x9 .

Į klausimą “Ar socialiniai tinklai yra vienintelis ir geriausias komunikacijos kanalas” drįsčiau atsakyti “nevisada”. Visuomet žvelkite į komunikaciją bei jos suteikiamas galimybes kuo plačiau! Tuomet neabejotinai patirsite jos jėgą ir suvoksite, kad socialinių tinklų eros eina ir praeina. Vieni būna itin populiarūs vienu metu, kiti – kitu. Visai kas kita yra Jums priklausantis ir 100 proc. pačių valdomas tinklalapis, duomenų bazės, asmeninės pažintys ir kt. Pati tame matau didžiulę vertę ir potencialą, todėl kviečiu jį įžvelgti ir Jus!

Su meile ir didžiuliu noru padėti rasti savo išskirtinumą bei tikslingos komunikacijos būdus,

Jūsų Liu