Ar tau patinka šypsotis? Ar tiki pasakymu, jog šypsenos pagalba gali užkariauti pasaulį? Ar kas nors yra sakęs, jog tavo šypsena verta milijono? O gal atvirkščiai – labai norėtum kiekvieną sutiktą praeivį apdovanoti plačiausia ir nuoširdžiausia šypsena, tačiau kompleksuoji ir nedrįsti to padaryti?

Galbūt visuomet svajojai turėti tobulus dantis, bet vien nuo minties apie breketus nupurtydavo ir toliau gyvenai su mintimis apie tai, kad jei kas nors nufotografuos, tai reikia galvoti kokiu rakursu pasisukti, kaip neišlysti į pirmą planą ir t.t.?

Tai welcome to my world! 🙂

Man asmeniškai vienas didžiausių malonumų gyvenime yra šypsotis, juoktis ir dalintis geriausia nuotaika su kuo didesniu ratu žmonių. Į kiekvieną situaciją, kad ir kokia ji būtų komplikuota, sunki, stengiuosi žvelgti per pozityvumo prizmę – eilinį kartą įkvėpti-iškvėpti, nusišypsoti ir pasakyti sau: “Galėjo būti ir blogiau. Dabar tiesiog reikia sugalvoti kaip tai įveikti”.

Nors gyvenime buvo šimtai žmonių pastebėjusių mane būtent dėl to, kad nuoširdžiai šypsojausi ir juokiausi, viduje niekada nesijaučiau laisvai. Nors daug kas manęs nesuprato, žiūrėdavau į šias nuotraukas ir jaučiausi taip blogai…

Atrodytų, viskas kaip ir gerai. Pasidažiusi, blondinė, garbanota.. o viduje juk balaganas!

Jau nuo paauglystės susimąstydavau apie breketus, tačiau tiek mokykloje, tiek universitete gaudavau išties nemažai dėmesio ir man buvo nesuvokiama, kaip vieną dieną ateisiu su begale vielučių ant dantų! Džiugu, kad dabar tarp vaikų tai apskritai trendas – juos nori nešioti net tie, kuriems nereikia, nes nori pritapti prie klasės ar grupės draugų. Visgi aš esu kitos kartos.

Dar vėliau pradėjau gyventi su vyru, kuris niekada manęs nestabdė, bet ir netriško džiaugsmu nuo minties, jog maždaug dvejus metus nešiosiu breketus. Tuomet skaičiau įvairių pasisakymų, kad juk tobulai tiesūs dantys yra pas visus, čia mada, “prisitaikymas prie primetamų standartų”! “Tai tavo individualumas, kuriuo reikia didžiuotis!” O ką daryti, jei tas pasididžiavimo objektas mane stabdo nuo laisvesnio bendravimo, verčia kompleksuoti ir nemėgti portretinių nuotraukų??? Turėti įamžintų prisiminimų juk daugelis nori.

Taip susidėdavo šimtai priežasčių, kad vis atidėčiau dantų tiesinimo pradžią ir vieną dieną iš draugės sužinojau apie Invisalign kapas! “OMG!” – galvoju, “Juk tai kažkelintas ten pasaulio stebuklas! Aš to laukiau 28 metus!” :)))

Pradėjau domėtis ir susiradau odontologijos kliniką “Pilenė” su joje dirbančia ortodonte Živile Neverauskiene. Tai lygiai PUIKI specialistė, kuri viską paaiškino, parodė ir įspėjo apie galimus nukrypimus nuo plano. Man nuskanavo visus dantis, kompiuterinėje programoje parodė 45 savaičių planą, t.y. kaip per jas judės mano dantis ir kokio rezultato sieksime. Tuomet man buvo užsakytos skaidrių kapų poros, kurias iš pradžių keičiau kas dvi savaites, o paskui kas savaitę, nes procesas ėjosi puikiai ir nebuvo reikalo visko tempti.

Suradau nuotrauką ir mini video, kuriuos gydymo pradžioje siunčiau draugei, kad parodyčiau, kaip visa tai atrodo 🙂

Jau pradžioje, užsidėjus kapas, dantys atrodė tiesesni! Taigi, bent jau mano atveju, tiesinimo priemonė ne tik negadino šypsenos iš estetinės pusės, bet dar ir dailino.

Tiesa, reikia pripažinti, kad buvau išties pavyzdinga pacientė. Šias kapas rekomenduojama nešioti 22 valandas per parą, ką tikslingai ir dariau. Nusiimdavau tik prieš valgymą (tai trunka 2-3 sekundes), todėl NIEKADA neturėjau tokių problemų kaip Miranda iš “Sekso ir miesto” :))

Laikas bėgo labai greitai, jokių nepatogumų nejutau, o rezultatas pradėjo ryškėti maždaug po 3 mėnesių (pradžioje judėjo tik galiniai dantys). Įdedu čia kelias nuotraukas, kad matytųsi, apie ką kalbu:

Dabar galiu iš tikrųjų didžiuotis ir džiaugtis štai tokia šypsena!

Esu nepaprastai laiminga ir nemanau, kad padariau kažką, kad pritapčiau, kad atitikčiau standartus ir pan. Dabar jaučiuosi laisviau, nevengiu tų pačių selfių ir man sunku būtų palyginti su kuo nors šį vidinį jausmą.

Kalbant apie finansinę ir praktinę pusę, tai taip – šis gydymo būdas tinka ne visiems. Tai priklauso nuo dantų sandaros bei kreivumo lygio. Visgi kainuoja mažiau negu breketai, veikia taip pat ar net greičiau/efektyviau (aišku nebandžiau abiejų būdu, bet mano atveju, man pasirodė būtent taip) ir leidžia džiaugtis rezultatais nekompleksuojant dėl metalinių svetimkūnių ant dantų.

Tai štai. Jei ir anksčiau šypsena atverdavo man šimtus durų, tikiu, kad dabar ji dar vertingesnė, nes daro mane laimingesnę! Ar verta kažko bijoti ir save stabdyti? Nemanau. Gyvename 21-ame amžiuje, kuomet visi džiaugiasi pilna laisve galvoti, rinktis ir veikti. Turime per mažai laiko, kad stengtumėmės įtikti ir įrodyti kažką kitiems. Kartais labai svarbu padaryti kažką dėl savęs ir tas kažkas gali labai paprastai mus išlaisvinti, paskatinti nusišypsoti milijono verta šypsena 😉

 

Nuoširdžiai ir su šypsena,

Liu

P.S. Profesionalios nuotraukos – Gabija Monika Vainiute (www.gabija.eu), o likusios – specialiai parinktos kuo paprastesnės, kasdieniškesnės, darytos telefonu 😉

Nuotrauka: Gabija Monika Vainiutė (www.gabija.eu)