Praeitą savaitę Saugirdo Vaitulionio storie pamačiau man labai patikusį ir panašu, kad gerai įsiminusį juokelį. Jis įkėlė nuotrauką su užsienio portalo antrašte, kuri skelbia: “BREAKING NEWS! Instagram stopped working!”, o žemiau jo komentaras – “Ups! Ir tu nebe modelis” 😀 Ir išties susimąsčiau. Kiek yra žmonių, kurie net neaišku ką veikia gyvenime, bet jų rekomendacijomis ir nuomone kliaunasi tūkstančiai. Jie gražiai atrodo nuotraukose, juos seka tūkstantinės auditorijos, bet iš tikrųjų tai, ką jie yra sukūrę, apsiriboja tik vieno ar kito socialinio tinklo plotmėje.

Kelintą kartą grįžtu prie klausimo, kokiame rožiniame burbule gyvename ir kaip aklai tikime tuo, ką matome internetinėje erdvėje?! Kodėl esame linkę priimti viską už gryną pinigą ir pamatytus dalykus taikyti sau kaip kokybės arba “gero gyvenimo” standartą? Kodėl tikime ten sukurtais personažais ar netgi patys juos susikuriame pasąmonėje?

Vilma Deveikyte foto

Ne vieną sykį esu pagalvojusi, kad dažno mūsų gyvenimas – tai stereotipų bei netikrų personažų pasaulis. Na, pagalvokite patys! Kiek kartų esate pamąstę, kad jei jauna brunetė su trumpa (sakytum, vyriška) šukuosena, griežtu tamsiu kostiumėliu ir lagaminėliu rankose – tai būtinai bus “ofisinė bitch”? Kad jei švelnaus būdo blondinė, su plačia šypsena ir plazdančia suknele – tai tikrai negali būti reikli, tvirto charakterio vadovė? Jau nekalbant apie tai, ką ir kaip komentuoja žmonės internete, po įvairiais straipsniais ir nuotraukomis:

  • jei jis tamsesnio gymio ir mažai šypsosi – reiškia piktas, brutalus, dominuojantis ir nejautrus;
  • jei ji stambi ir nevisai standartinio grožio – reiškia verkia kampe, negaudama vyriško dėmesio ir gali apie jį tik svajoti;
  • jei ji moka skaniai gaminti arba dirba maisto gaminimo srityje – reiškia jos vyras laimingas, visada pavalgęs, o gyvenimas idealus;
  • jei jis ant žurnalo viršelio – reiškia sėkmingas ir labai laimingas;
  • jei ji nuotraukoje su puokšte gėlių – reiškia vyras ją myli, ant rankų nešioja ir brangina;
  • jei pora gyvena kelerius metus santuokoje, bet be vaikų – reiškia nesveiki, nelaimingi, nesėkmingi;
  • jei pasigimdo daugiau negu du vaikus – reiškia pašalpiniai ar dar velnias žino kokie.

Spėju, nebūtina tęsti?

Liucina Rimgaile by Gabija Monika Vainiute

Gabija Monika Vainiute foto

Žinoma, pavyzdžius ėmiau iš savo arba draugų ir pažįstamų gyvenimų. Toli žiūrėti nereikia – jų pilna ant kiekvieno kampo. Kad ir aš pati!

Štai 2013 metų rudenį dalyvavau kulinariame tv šou “Skonis”. Viename iš filmavimų manęs paklausė: “Kaip tave pristatyti?”. “Oi, bet kaip! Tik ne keksiukų karaliene, kaip čia užkulisiuose jau girdėjau! :))” – atsakiau. Žinau, kad ne iš piktos valios, bet būtent taip mane vadino iki pat projekto finalo, kuriame užėmiau 3 vietą 🙂 niekada už tai nepykau! Bet su tuo “titulu” niekad nesijaučiau gerai, nors iš tikrųjų daug kas iki šiol jį prisimena ir būtent taip mane identifikuoja. Ir nors galėjau ramiai užsidėti šią karūną, pasinaudoti nerealia reklama ir nesukti sau galvos, viduje jaučiausi maksimum princese, o ir karūna atrodė pernelyg sunki. Pakeliama ir nulaikoma, bet sunki. Gal tiesiog ne visiems jos reikia?

Gabija Monika Vainiute foto

Vilma Deveikyte foto

 

Visgi yra žmonių, kurie drąsiai prisiima suteikiamas regalijas, nors ne visada suprantu, kokiu pagrindu. Žiniasklaidoje visi skambieji titulai puikiai susižiūri ir susiskaito. Tai yra suprantama. O iš kur ta pačių žmonių drąsa, kurios kartais net pavydžiu? :)) kartą surengei savo asmeninę šventę – jau organizatorius. Kartą dizainerio prašymu pasirodei ant podiumo – jau modelis. O dar jaunimas, kuris Instagrame savo dievukų klausia, ką reikia studijuoti, kad būtum influenceriu!!! Jūs rimtai??? :))

Kita vertus, yra nemažai žmonių, kurie tyliai, tačiau gyvenime nuveikia be proto daug ir jų nuopelnai vertinami visame pasaulyje. Dar kiti taip pat mokosi, daro daug, tačiau atitinkamo dėmesio ar įvertinimo nesulaukia. Kodėl? Priežasčių gali būtų nepaprastai daug, bet grįžkime dar kartą prie stereotipų. Pati esu girdėjusi ne vieną istoriją, gal net nuoskaudą dėl išankstinių nuostatų. Mat jei jauna mama turi gražiai sutvarkytus nagus, išpuoselėtus plaukus ir gerai jaučiasi ant aukštakulnių, ji tikrai negali būti gera mama! Faktas, kad kažkas kitas prižiūri jos vaikus! Jei maistą gaminanti moteris nesveria 100kg, jos plaukai netaukuoti ir ji nevaikšto vien su prijuoste, ji negali būti gera virėja, kepėja ir t.t. Ji pernelyg gerai atrodo, kad būtų patikima. O ką jau kalbėti apie vaikų chirurgą, kuris savaitgaliais ir vakarais DJ’auja?? Spėju, kad esatę skaitę apie Benediktą Jonušką arba DJ BeLeo? 🙂

Nepaprastai džiaugiuos žinomų žmonių sąmoningumu, kai jie kalba apie tai, kas tikra. Kai parodo ne tik tobulai miegantį kūdikėlį, bet ir jovalą namuose, kuris natūraliai atsiranda, kai ten pradeda karaliauti mažieji. Kai parodo ne vien tobulai retušuotas nuotraukas, bet ir tam tikrus kūno/figūros trūkumus. Kai nepasakoja perdėtai pozityviai apie atostogas, kurių metu visiems pasitaiko lietingų dienų, neskanaus maisto ar nutrintų pėdų. Juk kai stengiamės užmaskuoti kasdienius, tikrus dalykus, kažkiek apgauname ir save. Visgi blogiausia yra tai, kaip jaučiasi mus matantys aplinkiniai, kurie galbūt tą dieną sprendžia rimtas problemas, gali tik pasvajoti apie atostogas ir atitinkamai žiūrėdami į atseit tobulus gyvenimus, gali pagalvoti, kad yra nuolat lydimi nesėkmių, kad kažkas juos užkalbėjo ar kitaip palinkėjo blogo.

Vilma Deveikyte foto_Liu Patty desertine

Daug sykių sakiau ir mielai dar tiek pat pakartosiu, kad gyvenime reikia ieškoti sprendimų, o ne problemų. Pati kasdien vadovaujuos šiuo principu, nes juo TIKIU.

Taip, aš irgi kartais verkiu, nuo streso man atsinaujina nervinis dermatitas ir būna, kad trukčioja akies raumuo. Bet jei šypsaus, darau tai nuoširdžiai, nes taip pat nuoširdžiai tikiu, jog pozityvus mąstymas gali išspręsti daugelį mūsų problemų. Kai neužsiblokuojame, kai svajingai, bet su šypsena paskęstame savo mintyse, paieškome atsakymų ir atvira širdimi priimame gyvenimo mums paruoštą šokį – su pakilimais, apsukimais, sunkesniais ir lengvesniais žingsneliais, viskas natūraliai susiklosto taip, kaip turi susiklostyti. Kartais reikia daugiau ryžto kažką pradėti. Kartais net kažkam įrodyti ir parodyti ko esi vertas. Tai visiškai normalu ir natūralu. Svarbiausia, šią tiesą priimti pačiam.

Gabija Monika Vainiute foto

Gabija Monika Vainiute foto

Vienam laimė yra šeima, kitam – karjeros pasiekimai, trečiam – artimo draugo šypsena ar gardus pyragaitis. Kad ir kaip norėtųsi, neįmanoma visiems taikyti tų pačių standartų, lipdyti etikečių ir galvoti, kad žinome geriausiai, ko kitiems reikia ar kokie jie turėtų būti. Visgi tikiu, kad tikros emocijos, jausmai ir neišgalvota realybė suteikia žymiai daugiau negu virtualūs dalykai – kad ir kokie patrauklūs jie būtų.

Gabija Monika Vainiute foto

Norėtųsi, kad kiekvienas mūsų šiame pasaulyje paliktų SAVO pėdsaką, įkvėptų aplinkinius SAVAIP ir savo pavyzdžiu parodytų, kokie laimingi galime būti. Kad suvoktume, jog ne už kiekvienos rožių puokštės slypi laiminga šeima ir kad mažiau gražūs ar pozityvūs dalykai dažniausiai lieka už kadro, nes tuo metu, kai juos patiriame, tikrai negalvojame apie socialinius tinklus ir neskubame visko nufilmuoti ar aprašyti.

Gabija Monika Vainiute foto

Lygiai taip pat ši fotosesija. Tai mūsų su Vilma ir Gabija dovana pačioms sau! Po kelionės į Italiją grįžome nerealiai pailsėjusios, pasikrovusios kažkokios protu nesuvokiamos, teigiamos energijos, kuri veikė mūsų mąstymą ir nusiteikimą darbo kupinoms dienoms. Nutarėme pasidaryti štai tokį projektą, kuris vyko antradienį, 7 val. ryte, kai daugelis dar tik lipo iš lovų. Tai toks kūrybinis projektas, kuriame dvi profesionalės dirbo vienu metu ir štai kokio rezultato pasiekė! Aš savo ruožtu galėjau tik džiaugtis ir mėgautis viena smagiausių fotosesijų gyvenime su vienu gražiausių matytų rezultatų. Po jos šokau į sportbačius, nudirbau milijoną svarbių darbų, po kurių jautėsi didžiulis nuovargis, tačiau šypsena iš veido vistiek nedingo 🙂

Ačiū labai Dianai Vapsvei, kad paskolino šią nuostabią suknelę! Ačiū Simonai Brazdžionytei už tikrų tikriausią meno kūrinį – jos rankų darbo karūną. Ačiū mano mergaitėms, kurios paruošė tortuką ir keksiukų 🙂 Jos visos dirba savo darbus su begaline meile ir atsidavimu. Būtent to ir norisi palinkėti mums visiems! Aš ir pati kartais blaškausi, vis dar ieškau savo vietos po saule, tačiau noriu tikėti, kad visi kryptingai einame savų tikslų link, bereikalingai nesidairome, nežiūrime į kitus ir nesikliauname savo pasąmonėje sukurtais personažais bei stereotipais 😉

Gabija Monika Vainiute foto

Su meile,

Jūsų Liu