Ar šis pirmadienio rytas tau atrodo sunkokas? Ar manai, kad pozityvus pasakojimas apie laimės paieškas galėtų pakelti nuotaiką ir įkvėpti savaitę nugyventi smagiau? Jei taip, labai džiaugiuos, kad užsukai į mano tinklaraštį! Šiandien jame svečiuojasi ypatinga pora – Violeta ir Šarūnas, laimę atradę tolimojoje Australijoje ir tikiu, jog galintys paskatinti tave svajoti. Nors ne. Net tik svajoti, bet ir siekti savo svajonių bei būti laimingu!

Ne paslaptis, kad prieš dvi savaites Balio saloje atšokome jų vestuves. Žiūrėjau kaip užburta į juos – tokius gražius, besišypsancius ir, rodos, įsimylėjusius taip stipriai, kaip niekad iki šiol! Violeta yra mano geriausia vaikystės draugė. Mamos pasakoja, kad susipažinome, kai mums buvo vos treji. Kartu užaugome, kartu lankėme darželį ir net mokyklą. Dvylika metų sėdėjome viename suole 🙂 kai įstojome į universitetą, mūsų keliai išsiskyrė pirmą kartą. Po to ji iškeliavo į Didžiąją Britaniją, o tuomet.. į Australiją. Iki vestuvių nesimatėme virš 3 metų! Vos pagalvojus apie susitikimą, abiem kaupėsi ašaros ir stipriau spurdėjo širdys. Kai tai įvyko, džiaugsmo ir laimės ašarų netruko.

Po to sekė ne toks ir ilgas, tačiau laikas kartu, pokalbiai, dalinimasis įspūdžiais. Kuo daugiau Violeta pasakojo, tuo įdomiau darėsi sužinoti ne tik tai, apie ką dažniasiai klausia draugės. Pagalvojau, jog jų istorija ir kelionė laimės link yra be galo graži ir įkvėpianti. Taip gimė idėja pakalbinti ją šiam tinklaraščiui ir pasidalinti viskuo su Jumis! Tikiu, kad perskaitysite iki paskutinio taško, kad net nepastebėsite, kai pasibaigs paskutinė eilutė ir norėsis sužinoti DAR 🙂 ką gi, užteks tų įžanginių žodžių ir kviečiu susipažinti su jais – Violeta ir Šarūnu!

Violeta, kiek metų esate kartu?

Virš 13 metų 😊 susipažinome Vilniuje, kai aš dar buvau moksleive.

Kokios jūsų profesijos/specialybės dabar?

Lietuvoje esu baigusi Teisės ir valdymo bakalauro studijas, tačiau po studijų baigimo išvykau iš šalies ir niekada neteko dirbti šioje srityje. Šaras yra įgijęs geodezininko specialybę ir visą laiką dirbo šioje sferoje. Šiais metais įkūrėme savo internetinę parduotuvę www.myle.net.au, kurioje prekiaujame šiuolaikiškais, namams skirtais krepšiais bei organizeriais. Šiuo metu šis verslas atima bene daugiausia mūsų laiko.

Be to, kelias dienas per savaitę dirbu odos specialiste klinikoje, o Šaras – vadovu geodezijos kompanijoje. Jei turi specialybę ir bent minimalią darbo Australijoje patirtį, o tavo reputacija gera, čia darbo visada turėsi. Gerų specialistų šioje šalyje nuolat trūksta ir jiems čia sąlygos dirbti yra puikios.

Pakalbėkime šiek tiek apie jausmus 🙂 Nuo ko prasidėjo jūsų laimės paieškos?

Nepasakyčiau, kad nebuvome laimingi Lietuvoje. Tiesiog visada norėjome kažko daugiau iš gyvenimo – išbandyti save svetur, pakeliauti po pasaulį. Juk tokios galimybės mums duotos šiais laikais 😊 Mūsų atveju viskas prasidėjo nuo tada, kai Šaras išvažiavo porai mėnėsių į Didžiąją Britaniją užsidirbti pinigų, o aš dar buvau trečio kurso studente. Tuo metu teko draugauti per atstumą, kas abiems buvo labia sunku. Per vasaros atostogas nuskridau jo aplankyti ir tuomet pasitarę nusprendėme, jog man baigus universitetą, išvažiuosiu ir aš. Nuo to laiko prasidėjo visos mūsų kėlionės po Europą, o apie grįžimą į Lietuvą nebegalvojome.

Kodėl Australija? Kodėl pasirinkote būtent šią šalį?

Viskas prasidėjo nuo Šaro vaikystės svajonės gyventi šioje šalyje. Jis žiūrėdavo Stevo Irwino “Krokodilų medžiotojo” dokumentiką ir serialą “Be namų negerai”. Ši šalis nuo pat mažens darė jam didelį įspūdį.

Laikui bėgant, kai pradėjome draugauti, supratome, kad mums labai patinka šiltos, saulėtos dienos. Taip pat mėgstame leisti laiką lauke. Tai visuomet pakeldavo mums nuotaiką ir suteikdavo daug energijos, džiaugsmo. Australija buvo ta šalis, kuri atitiko visus mūsų idealios gyvenamosios vietos kriterijus. Tad susitvarkę visus dokumentus, susikrovėme lagaminus, atsisveikinome su šeima ir draugais, ir nieko nelaukę iškeliavome į Australiją.

Kokie pirmi įspūdžiai? Su kuo susidūrėte atvykę į eukaliptų ir kengūrų šalį? 🙂

Karšta, brangu ir kokia didžiulė šalis! 😀

Pirmiausia, atskridome į Sydney. Tai be galo gražus miestas, bet labai apkrautas ir jame be proto daug kamščių. Praleidome jame savaitę ir iškeliavome į Perth`ą – neapsakomo grožio paplūdimių kraštą. Po poros savaičių palikome ir jį. Išskridome į Darwin`ą, į krokodilų ir aborigenų miestą. Jame apsigyvenome ilgesniam laikui ir būtent ten per pirmas kelias dienas patyrėme nemenką kultūrinį šoką.

Kaip pasireiškė šis kultūrinis šokas? Ar greitai pritapote? Ar reikėjo laiko prisitaikyti?

Pritapome gal po pusės metų ir tikrai reikėjo laiko prisitaikyti prie naujos gyvenimo vietos bei būdo joje gyventi. Šiaurinė Australijos dalis yra labai didelė ir atitolusi nuo kitų. Ten vieną miestą nuo kito skiria virš 2000 km, o mes prie tokių atstūmų nebuvome pratę. Be to, kūnui reikėjo laiko priprasti prie nuolatinio karščio (+35-40 C) ir 80% drėgmės ore. O dar maudytis negalima, nes krokodilai gyvena vandenyne! 🙂

Taip pat buvo įdomu susipažinti su aborigenų kultūra. Kai europiečiai atvyko į šį žemyną, jie išžūdė didžiąją dalį vietinių gyventojų ir dabar jie yra nykstanti tauta. Dauguma vis dar gyvena atokiuose Australijos kampeliuose, nors nemažai jų integravosi į visuomenę ir gyvena miestuose. Australai pripažino savo klaidas ir viešai atsiprašė aboreginų už padarytas skriaudas. Jų kultūrinis paveldas dabar yra saugomas ir jie gauna valstybinę paramą, kad galėtų geriau integruotis.

Aborigenų kultūroje labai įdomiai yra nupasakojamas pasaulio atsiradimas. Anot jų, gyvybė atsirado iš vienos protėvių sielos, metu, kurį jie vadina Dreamtime (Sapnų metas). Šis “sapnavimas” tęsiasi iki dabar ir yra išreiškiamas per apeigines ceremonijas, kurių metu jie šoka ir dainuoja, groja tradiciniu instrumentu didgeridoo (didžeridu – pučiamasis instrumentas) bei clap sticks (du pagaliukai, kuriuos daužant kartu išgaunamas ritmas). Jie turi daugybę istorijų iš Dreamtime laikotarpio, kurios nupasakoja pasaulio kūrimą bei gyvybės atsiradimą.

Pagal vieną šių istorijų, prieš pasaulio atsiradimą, visata buvo visiškoje tamsoje. Tai buvo negyvas ir tylus pasaulis. Tada antgamtiški protėviai prabudo ir saulė pakilo pirmą kartą. Šie protėviai sukūrė įvairius gyvūnus ir augalus, jie sukūrė visatą ir galiausiai žmones. Po to jie vėl grįžo į miego būseną, o dalis jų įsikūnijo į augalus, akmenis, upes ir t.t. Šios vietos dabar laikomos šventomis. Jos yra saugomos valstybės.

Australijoje yra įdomu gyventi, nes čia susiduria daug kultūrų – vietinė aborigenų, europiečių ir azijiečių. Šiuo metu visi išmoko gyventi kartu ir dažnai įvairių kultūrų religinės bei kitos šventės yra minimos miesto centre. Atrodytu, ištisus metus trunka nesibaigianti šventė!

Kokių iššūkių turėjote? Ar apskritai jų turėjote?

Visas gyvenimas yra pilnas iššūkių, bet tokių didelių, su kuriais nesusitvarkytume, neturėjome. Šaras yra toks žmogus, kuris viską suplanuoja į priekį, tad visada žinome, kas mūsų laukia.

Kur gyvenate dabar?

Saulėtame Brisbane 😊

Kodėl būtent šis miestas?

Oras čia pasakiškas, beveik visus metus šviečia saulė ir visada išlieka šiltas oras. Žiemą čia, kaip vėlyvas pavasaris Lietuvoje. Miestas be galo gražiai sutvarkytas, su parkais, viešaisiais lauko baseinais, upe palei miestą su takais pėstiesiems. Tuo tarpu 60km atstumu važiuojant į Šiaurę ar Pietus, galima išvysti gražiausius paplūdimius!

Kaip čia atrodo jūsų diena?

Mūsų diena prasideda nuo trumpos meditacijos ir rytinės treniruotės arba jogos. Tada skiriame šiek tiek laiko savišvietai: paskaitome patinkantį tinklaraštį arba knygą. Po to pusryčių metas – Šaras pagamina savo firminę kiaušinienę, o aš išsispaudžiu šviežių morkų ir obuolių sulčių. Kartu papusryčiaujame ir kimbame į darbus. Vakarais einame pasivaikščioti prie upės arba į baseiną.

Kiek dabartinis gyvenimas skiriasi nuo gyvenimo Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje?

Kiekvieną rytą pabusti su saule yra didžiulis malonumas, kurio deja nepatirdavome nei Lietuvoje, nei Didžiojoje Britanijoje. Gera nuotaika tuomet išlieka visą dieną!

Didžiąją dienos dalį čia dirbame kartu namie, tad galime laisviau planuotis dienotvarkę ir per pietus, pvz. nueiti išsimaudyti baseine. Europoje gyvenimo tempas buvo žymiai intensyvesnis ir sunkesnis. Be to, žmonės čia yra daug draugiškesni ir šiltesni, kas taipogi mums labai patinka. Be galo smagu yra matyti gyvūnus, kuriuos visą gyvenimą stėbėjome per tv, o čia jie visi laisvai gyvena gamtoje (kengūros, koalos, gražiausios papūgėlės). Visa augalija čia be galo spalvota ir graži! Viskas, ką Lietuvoje žmonės augina vazonuose, Australijoje matome kaip eilinius, krūmais augančius gatvėse 🙂

Ar tokio gyvenimo ir siekėte, apie tokį svajojote?

Tikrai taip 😊

Ar jaučiatės laimingi?

Taip, jaučiames laimingi kartu. Laimei daug nereikia, mes esame gamtos vaikai ir Australija jos turi be galo daug! Tiek yra neatrastų ir dar nepamatytų kraštovaizdžių. Nors apvažiavome beveik visą Australiją, dar tiek daug liko nepamatyto ir neatrasto. Juk Australija tokia didžiulė – Europos dydžio! Laikui bėgant, pradedi suprasti, kad laimė yra žmonės, kurie tave supa ir aplinka, kurioje gyveni. Jokiais būdais ne materialiniai daiktai! Mes čia turime viską, ką kada nors esame svajoję turėti, todėl drąsiai galime vadinti šią šalį savo namais! Visgi nesliepsiu, be galo pasiilgstame šeimos ir vaikystės draugų. Tai yra vienintelis dalykas, kurio mums čia trūksta.

Kaip jaučiatės po neseniai atšoktų, nuostabių vestuvių Balio saloje?

Ilgą laiką esame kartu ir labai smagu buvo tapti šeima. Jaučiamės pakylėtai ir optimistiškai. Be abejonės, labai džiaugiamės galėję atšvęsti savo vestuves su šeima ir draugais 🙂

Ko palinkėtumėte tiems, kurie nesijaučia iki galo laimingi, bet nežino, ką padaryti, kad tokiais taptų?

Niekada nenuleisti rankų ir siekti savo tikslų. Visada yra būdas viskam, tereikia jį surasti. Gyvenimas yra tarsi važiavimas naktį – nors ir nematome viso kelio, o tik tiek, kiek apšviečia automobilio šviesos, tikslą vis tiek pasiekiame. Taip ir gyvenime. Jeigu žinai ko nori ir smarkiai to sieksi, visada ten atsidursi. Žmonės, kurie labai smarkiai kažko nori, nesvarbu kaip, bet ras būdą tai pasiekti. Tuo tarpu tie, kurie tik kalba, visada ras priežasti to nedaryti.

Vestuvių nuotraukos: Gabija Monika Vainiutė

Nuotraukos iš Australijos: asmeninis Violetos ir Šarūno archyvas